IMPLANTOLOGIA

Wszczepienie implantu – krok po kroku

recepcja (171 kB)

I wizyta – wywiad i zaplanowanie leczenia

Na pierwszej wizycie dentysta przeprowadza z pacjentem wywiad na temat stanu zdrowia, przyjmowanych leków, przebytych i obecnych chorób. Ma to na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. W badaniu stomatologicznym lekarz ocenia stan uzębienia pacjenta. Wykonuje i analizuje zdjęcia RTG - podgląd struktur anatomicznych. Planuje ilość, średnice i rozmieszczenia implantów. Wizyta kończy się otrzymaniem planu leczenie wraz w wstępnym kosztorysem.

II wizyta - wszczepienie implantu

Wizyta trwa ok.1h-1,5h i przebiega w następujących etapach:

   • znieczulenie miejsca zabiegowego co oznacza, że pacjent zachowuje pełną świadomość oraz możliwość ruchu podczas zabiegu,
   • nacięcie dziąsła w miejscu po utraconym zębie,
   • nawiercanie kości w celu przygotowania przestrzeni w kształcie wprowadzanego implantu,
   • umieszczenie implantu i sprawdzenie jego stabilności,
   • zaszycie rany (szwy powinny być zdjęte po 14 dniach)

III wizyta - przygotowanie implantu do założenia korony protetycznej

Po upływie 3-6 miesięcy pacjent zgłasza sie na wizytę w celu odsłonięcia implantu i umieszczenia śruby gojącej, której zadaniem jest ułatwienie gojenia się błony śluzowej otaczającej implant oraz modelowanie dziąsła, tak by po założeniu korony protetycznej uzyskać zadowalający efekt estetyczny (okres gojenia wynosi 14 dni).

IV wizyta

Na wizycie odwzorowuje się stan podłoża, który następnie wysyłany jest do laboratorium protetycznego. Na jego podstawie zostanie wykonany tzw. łącznik wkręcany do implantu i łączący go z koroną porcelanową. Ostatnią czynnością jest dobranie koloru przyszłej korony przez lekarza i pacjenta.

V wizyta

Łącznik zostaje przykręcany do implantu. Po sprawdzeniu stabilności mocuje się koronę protetyczną. Dentysta udziela pacjentowi wskazań dotyczących higieny oraz wizyt kontrolnych.

https://www.youtube.com/watch?v=AebLrZ0jXmg